Sobota 6. července 2024, Den upálení mistra Jana Husa

jen za 89 Kč/měsíc

Barcelona dokázala sesadit Real

Nejsledovanější zápas podzimu vyšel ve španělské lize na Nou Campu lépe domácím fotbalistům

Fotbal v zahraničí

PRAHA Až do včerejška se mohli fanoušci dvou největších španělských klubů přít: Je lepší Barcelona, nebo Real Madrid? Po šlágru španělské ligy už znají odpověď: Teď vládne Barcelona. Svého rivala porazila na Nou Campu 1:0, i když téměř půl hodiny hrála pouze v deseti.

První vzájemné střetnutí nesmiřitelných rivalů po velkých letních nákupech skončilo pro „Bílý balet“ hořce. Kromě nepříznivého výsledku přišel Real také o vedení ve španělské lize, kam se posunula právě Barcelona.

Na trávníku se objevilo hned šest fotbalistů z elitní desítky, kteří figurují v desetičlenné nominaci, z níž letos vzejde vítěz prestižní ankety Zlatý míč. To jen umocnilo náboj slavného El Clásico.

Domácí oslavovali na zaplněném Nou Campu dva hrdiny. V první půli tleskali nejvíc obránci Carlesi Puyolovi. Barcelonský kapitán zblokoval tři gólové střely soupeře. Po přestávce zase aplaudovali Zlatanu Ibrahimovicovi. Švédskému útočníkovi stačilo pět minut pobytu na trávníku, než vstřelil jediný gól zápasu. Marná byla snaha Cristiana Ronalda, Kakáa, Karima Benzemy a dalších alespoň o vyrovnání, i když jim pomohlo vyloučení barcelonského Busquetse.

Chelsea rozhodla do přestávky Šlágr španělské ligy nebyl jediný sledovaný zápas víkendu ve fotbalové Evropě. Fotbalisté Chelsea v Anglii opět dokázali, že o anglický titul opravdu stojí. Od začátku sezony porazili Manchester United a Liverpool a včera přidali skalp posledního týmu z velké čtyřky. O vítězství 3:0 nad Arsenalem rozhodli dvěma góly už v prvním poločase. Radost z úspěchu v londýnském derby mohl mít také brankář Petr Čech. Za vítězný tým vychytal páté čisté konto za sebou. Naopak jeho spoluhráč z české reprezentace Tomáš Rosický prožíval opačné pocity. Už jen kvůli tomu, že většinu zápasu strávil mezi náhradníky Arsenalu. Na hřiště se dostal pouze na posledních 24 minut. Šance na zvrat proti nejpevnější obraně v Anglii v tu chvíli už prakticky neexistovala. Žádnou horkou chvilku Čech nemusel řešit, snad kromě situace ze 49. minuty, kdy rozhodčí neuznal Arsenalu gól kvůli předchozímu faulu Aršavina právě na brankáře Chelsea.