Pondělí 1. července 2024, svátek má Jaroslava

jen za 89 Kč/měsíc

Duel nejhorších zvládlo lépe Znojmo

MLADÁ BOLESLAV V souboji nejhorších celků extraligy prohráli hokejisté Mladé Boleslavi doma se Znojmem 2:4 a na svého soupeře ztrácejí už devět bodů. Ml. Boleslav - Znojmo 2:4 Předehrávku 34. kola rozhodl gól obránce Pavla Mojžíše v 54. minutě. Výhru Orlů při power play domácích potvrdil svou druhou brankou v duelu Pavel Selingr.

„Je důležité, že jsme jim odskočili. Snad nám to psychicky hodně pomůže,“ oddechl si Mojžíš.

Domácí do důležitého zápasu nastoupili ještě bez Vrbaty, který jejich trápení sledoval pouze z tribuny. Na hráčích obou celků bylo patrné, že si dobře uvědomují, co je ve hře. Hostům do vedení pomohla přesilová hra a také štěstí, neboť Tesaříkova zblokovaná střela se odrazila přímo k Selingrovi, který bez problému trefil odkrytou branku domácích. O 78 vteřin později jásali hosté podruhé, když Cháberu překonal Čachotský.

K prvnímu gólu domácím pomohla přesilová hra. V 22. minutě Handlovský doklepl vlastní střelu. Středočeši se v závěru druhé třetiny přece jen dočkali vyrovnání. Devět vteřin před druhou sirénou se při hře v plném počtu prosadil Kazionov.

Častá vyloučení poté rozkouskovala hru, což víc svědčilo hostům, které dostal zpátky do vedení Mojžíš po střele od modré. Dvě minuty před koncem se domácí odhodlali k power play, při níž inkasovali počtvrté.

Branky a nahrávky: 22. Handlovský (Král), 40. Kazionov (R. Pšurný, Sýkora) -9. Selingr (Tesařík, J. Mrázek), 10. Čachotský (Meidl), 54. Mojžíš (Dopita), 59. Selingr. Rozhodčí: Husička - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:8, navíc Kazionov 5 min. a do konce utkání, Boháč (oba M. Boleslav) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3170. Třetiny: 0:2, 2:0, 0:2.