Úterý 2. července 2024, svátek má Patricie

jen za 89 Kč/měsíc

Hokejisté Liberce se opět doma trápili

LIBEREC Hokejisté Liberce prohráli již šestý z posledních sedmi zápasů v extralize a jsou na nelichotivé 11. příčce tabulky.

Liberec – Mladá Boleslav 2:6 Přestože domácí v úterý dokázali porazit České Budějovice 3:0, ve čtvrteční předehrávce podlehli v domácím prostředí Mladé Boleslavi a trenérskému duu Jiří Kalous - Filip Pešán přibyly další starosti.

„Budeme se muset velmi vážně zamyslet nad tím, jestli předváděný herní systém máme šanci dodržovat, nebo ne, případně ho změnit. Teď hrajeme třikrát venku, tak se budeme snažit vycházet z totální defenzivy a uhrát nějaký výsledek, snažit se to zlomit,“ plánoval Pešán před těžkou sérií.

V klubu chtějí krizovou situaci pečlivě rozebrat, je možné, že dojde i na hráčské výměny. „I to bude předmětem debaty s vedením klubu. Určité věci se musí udát a uvidíme, zda to budou zrovna hráčské výměny,“ připustil Pešán.

Včera se nedařilo ani tradiční opoře, jíž bývá finský brankář Tero Leinonen. V polovině 13. minuty šel z branky po třetím inkasovaném gólu.

***

Branky a nahrávky: 13. Kašpařík (Špaček), 26. Podkonický (Hlaváč) - 8. Gajovský (Handlovský), 12. Gajovský (Vrbata), 13. Boháč (T. Sýkora), 38. Šagát (Fabuš, Šterbák), 39. Pabiška (Lehikoinen), 41. Pabiška (Král, Sup). Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 4371. Třetiny: 1:3, 1:2, 0:1.

Dnešní program - 14. kolo: 17.00 Třinec -Slavia (vzájemný zápas v této sezoně: 5:4), Zlín - Pardubice (2:1 po sam. nájezdech), 17.30 Litvínov - České Budějovice (1:4), 18:00 Karlovy Vary - Kladno (5:3), Sparta -Vítkovice (1:2 po sam. nájezdech), 18.10 Plzeň - Brno (2:1, ČT4 Sport).

14. HC Kometa Brno 13 1 1 1 10 28:53 6

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry