Čtvrtek 27. června 2024, svátek má Ladislav

jen za 89 Kč/měsíc

Jágr rozjásal publikum v Omsku

OMSK Český útočník Jaromír Jágr prolomil střeleckou smůlu a včera si na domácím ledě v Omsku za nadšeného jásotu publika připsal první gól v Kontinentální hokejové lize (KHL). Navrch přidal i asistenci a jeho tým Avangard rozstřílel soupeře z Magnitogorsku 6:0.

„Vyhráli jsme!“ řekl rozesmátý Jágr po zápase. „Čekal jsem, že nám doma více pomohou rozhodčí, ale v první třetině to tak nevypadalo,“ žertoval.

Tým ale na počátku podržel výborně chytající brankář John Grahame, podle Jágra zaslouženě nejlepší hráč zápasu. „Tady je to povinné vyhrávat doma, pokud chcete hrát o přední příčky. Venku není snadné se prosadit,“ poznamenal.

Zápas začal náporem Avangardu, který už v druhé minutě korunoval vedoucím gólem Alexandr Svitov. Při dalších nebezpečných akcích před brankou Magnitogorsku fanoušci skandovali „šajbu, šajbu“, ale prozatím marně. Ke střelám či před branku se dostával i Jágr, ale zakončit se mu nedařilo.

Tady se musí bojovat, líčil Jágr Neváhal se však vracet pro puk až do obrany. „Tady se musí bojovat, tady se nedá hrát profesorský hokej. Získat zpátky puk na širokém hřišti není snadné,“ líčil Jágr.

Druhá třetina začala stejně jako první náporem domácích. Na počátku 24. minuty Dmitrij Pestunov zvýšil na 2:0, pět minut nato pak Anton Malyšev už na 3:0.

Jágr byl sice v těch chvílích na ledě hodně vidět, rozehrával, dirigoval přesilovky, střílel, dokonce se ocitl sám před brankářem - ale vše bezvýsledně. Až přišla 36. minuta a Jágr k jásotu publika přidal do soupeřovy branky čtvrtý gól. Následovaly ovace vestoje i mexické vlny.

V poslední třetině pak Jágr přihrál Svitovovi, který upravil na konečných 6:0. Magnitogorsk přitom letos vyhrál turnaj nejlepších evropských týmů Super Six.

Hala se s vítěznými „Jestřáby“ rozloučila skandováním „molodci, molodci“. Zápasu předcházela napjatá očekávání; Jágra čekal první zápas v KHL před fanoušky Omsku, ale v dosavadních třech zápasech na ledě soupeřů si připsal jen jednu asistenci a Avangard vyhrál jediné utkání. Doma se česká hvězda toužila předvést v lepším světle.

Sám Jágr se ani po zápase nechtěl pouštět do řečí o tlaku na hlavní hvězdu. „Noviny nečtu, lidi neposlouchám, ani jim nerozumím, takže jsem nic necítil,“ poznamenal a raději žertoval o své rašící bradce: „Inna přijela a říkala, abych to shodil... Ale to víš, že (to) ne(udělám).“