Čtvrtek 27. června 2024, svátek má Ladislav

jen za 89 Kč/měsíc

Magie Edenu funguje dál

Slávističtí fotbalisté doma dohnali proti Mladé Boleslavi dvougólovou ztrátu

PRAHA Jedna výjimečná série měla na kahánku. Fotbalisté Mladé Boleslavi včera byli blízko malému zázraku. Málem totiž dokázali jako první ligový tým porazit v Edenu Slavii. Nad lídrem tabulky vedli 3:1, ale po strhujícím závěru se o body podělili, když domácí vyrovnali na 3:3 až čtyři minuty před koncem.

Stále platí, že mistr na novém stadionu, kde hrál poprvé loni v květnu, nenašel přemožitele. Nechybělo ale mnoho, a třinácté domácí utkání v této sezoně završilo červenobílý měsíc hrůzy. Slavia dokázala zvednout hlavu, a i když v dubnu nevyhrála jediné ze čtyř ligových utkání, její náskok v čele činí před posledními pěti koly osm bodů. „Hráči ukázali charakter,“ pochvaloval si kouč Slavie Karel Jarolím.

Také Boleslav prokázala, že její jarní tápání už patří minulosti a je zpátky v boji o druhé místo, i když na něj ztrácí ještě dva body. „Na takovém výkonu ale můžeme stavět,“ tvrdil trenér Pavel Hapal. Špičková podívaná se šesti góly a množstvím šancí - to v české lize k vidění už dlouho nebylo. „Asi to byl vrchol jara,“ ohodnotil Jarolím kvalitu zápasu.

Zlom přineslo zamotané sólo Hodně o tom napověděla už úvodní desetiminutovka. Slávisté zapomněli, že nikdo v lize nemá lepší bilanci na cizích hřištích než právě Středočeši, kteří jim to rychle připomněli. Nejdřív si vybral slabší chvilku brankář Vaniak. Chramostova přihrávka minula kopačku Papadopulose a lacině mu proklouzla kolem ruky.

Dalšímu jistému gólu Vaniak ale záhy zabránil, když hosté vyšachovali soupeřovu obranu a Sylvestre se chytal za hlavu, protože trefil gólmanovy nohy.

Po standardních situacích přišly silné slávistické momenty. Skórujícímu Fořtovi nejdřív odmával pomezní sudí milimetrový ofsajd. Domácí útočník se rval dál a po rohu nacentroval před boleslavskou branku, kde si dezorientovaný Hrdlička vstřelil ukázkový vlastní gól. Jméno bývalého slávisty domácí fanoušci vyvolávali, jako kdyby stále oblékal sešívaný dres.

Poslední slovo měla před přestávkou opět Boleslav. Sylvestre si rozjel gólovou kombinaci s Papadopulosem, který mu míč vrátil centrem ke vzdálenější tyči.

Pravé dostihy nabraly na síle teprve po výměně stran. Slovo si jako první vzala Boleslav, když sólo Chmelíčka dokončil souběžně nabíhající Papadopulos.

Kdo by věřil, že se Slavia může ještě oklepat? Zvlášť potom, co Belaid zahodil pětadvacet minut před koncem penaltu. A to si ještě Chmelíček zopakoval jednou nájezd na Vaniaka, v němž se tentokrát trestuhodně zamotal. „To byl zlomový moment,“ tvrdil Hapal.

Slávistické obrození nastartoval příchod Milana Černého. Po něm Belaid napravil penaltové selhání, když jeho střele pomohla do sítě teč Janíčka.

Nezadržitelný finiš pokračoval a završil ho právě střídající Jarolímův žolík. Vynikající Miller byl na Černého výstavní ránu do horního rohu krátký.

Eden burácel a žádal další trefu, které se už nedočkal. „I takový výsledek nás ale může posílit,“ byl přesvědčený brankář Vaniak.

Slavia Praha 3 Mladá Boleslav 3

Branky: 25. vlastní Hrdlička, 78. Belaid, 87. Černý - 5. Chramosta, 36. Sylvestre, 60. Papadopulos. Rozhodčí: Příhoda - Handlíř, Gallo. Diváci: 11.427. Poločas: 1:2. Slavia: Vaniak - Dřížďal (46. M. Černý), Suchý, Brabec, Hubáček - Belaid, M. Jarolím (57. Ivana), Trapp, Švento -Pekhart (77. Besta), Fořt. Boleslav: Miller - Janíček, Procházka, Rolko, Hrdlička - Mendy (61. Kalina), Opiela, Sylvestre (86. Táborský), Poláček - Papadopulos, Chramosta (83. Kúdela).