Úterý 2. července 2024, svátek má Patricie

jen za 89 Kč/měsíc

Micka řádil. Odnesly to Karlovy Vary

ZÁPAS KOLA

PRAHA Slávistický útočník Tomáš Micka se poprvé v kariéře zapsal v jednom utkání čtyřikrát mezi střelce. Zejména díky jeho přesné mušce rozstřílel úřadující mistr v repríze loňského finále Karlovy Vary a udržel se v čele extraligy.

Slavia – Karl. Vary 7:3

Micka načal střelecký koncert v osmé minutě, kdy zvýšil na 3:0, a uzavřel ve 39. minutě gólem na 6:1. „Těší mě to, ale není to jen můj výkon. Je to výkon celého týmu,“ řekl Micka. Čtyři góly za zápas prý nedal ani v žácích. „Vzpomínám si jen, že jsem dostal čtyři dvouminutové tresty, ale tohle je příjemnější,“ smál se pětadvacetiletý hráč.

Těšilo ho, že dokázal napodobit otce Jindřicha, kterému se to v nejvyšší soutěži také povedlo. Někdejší hráč Dukly Jihlava jeho rekordní výkon pozorně sledoval z tribuny. „Někde tam nahoře pochodoval. Jsem zvědav, co mi řekne, ale určitě najde zase nějakou chybu,“ uvedl Micka.

Předzvěst velkého dne necítil. Vzhledem k tomu, že se utkání hrálo už od 15.00, neměl tým ani tradiční dopolední rozbruslení. „Růža (trenér Vladimír Růžička) si už dělal srandu, že budeme muset hrát pořád od tří. Že mi to takhle sedí,“ uvedl Micka.

O jeho pohodě vypovídal gól, jímž završil hattrick. Po dvou pokusech konečně prošla jeho střela na gólmana Lukáše Sáblíka, Micka si našel i odražený puk a poslal ho pohodlně do branky. „Když to lepí, tak to opravdu lepí. A mně to dneska sedlo,“ liboval si.

Na led přilétlo po vzoru NHL při dovršení hattricku pět kšiltovek. Objevil se dokonce i ručník. „Ten byl asi od nás ze střídačky, ale nevím, kdo to tam hodil,“ krčil Micka rameny.

Po čtvrté brance už na střídačce slyšel různé vtípky na svou adresu. „Říkali, ať dám ještě dalších dvacet gólů, ať předeženu Davida Hrušku,“ líčil Micka. Zatímco nejlepší střelec týmu má na kontě 26 branek, včerejší hrdina dvanáct. Co se mu po čtvrtém gólu honilo hlavou?

„Že si asi budu muset schovat hokejku po takové výjimečné události. Pak ji zase třeba vytáhnu na další zápas, ale budu mít strach, že ji zlomím,“ dodal.

Branky a nahrávky: 2. Bednář (P. Jelínek, Sklenář), 5. V. Růžička ml. (Kadlec, Micka), 8. Micka (Špelda), 18. Micka (V. Růžička ml., Sloboda), 37. Micka, 39. Micka (V. Růžička ml., Doležal), 60. Doležal (Čermák) - 15. Zucker (Milan Procházka), 42. Skuhravý (Dej), 55. Zucker (Milan Procházka). Rozhodčí: Vampola - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Diváci: 5819. Třetiny: 4:1, 2:0, 1:2.