Čtvrtek 4. července 2024, svátek má Prokop

jen za 89 Kč/měsíc

Rád bych dál pokračoval

MLADÁ BOLESLAV Možná nešlo jen o náhodnou souvislost. V závěru sezony se záložník Patrik Berger (35) dostal na hřišti do vynikající pohody. Se svým kapitánem pookřála také Sparta, když s přehledem udržela druhé místo v lize.

* Byl poslední krok v Mladé Boleslavi snazší, než jste čekali?

Soupeř hrál jen to, co jsme mu dovolili. Vzadu jsme si počínali zodpovědně a vstřelili góly. Kdyby to takhle fungovalo každý zápas, bylo by to báječný.

* Sledovali jste výsledek Slavie, která vám mohla situaci hodně ulehčit?

O půli jsme se dozvěděli, že vede nad Libercem 2:1. Brali jsme to jen jako informaci a nekalkulovali. Nebyl důvod, i my jsme už vedli.

* Pád z druhého místa by pro Spartu znamenal rozčarování. Dolehla na vás částečně nervozita?

Věděli jsme, že bez Ligy mistrů by nebyla nálada po sezoně dobrá. Před jarem jsme byli v lize pátí a teď jsme stanovený cíl splnili. Z tohohle pohledu může panovat spokojenost.

* A jinak?

Před sezonou jsme chtěli titul, to se nepovedlo. Stejně jsme to nedotáhli v domácím poháru. Jsme bez trofeje, což musí brát Sparta jako špatnou sezonu.

* Se šesti góly jste se stal nejlepším střelcem Sparty. Berete to jako ocenění?

Naopak, je to velká ostuda, protože jako záložník a ve svých letech bych nejlepším střelcem být určitě neměl.

* Co se musí ve Spartě změnit pro příští sezonu?

Potřebujeme hrát mnohem kvalitnější fotbal a mít v týmu hráče, který bude schopný dát za sezonu dvanáct třináct gólů.

* Budete u toho také vy?

Mám ještě rok smlouvu. Během čtrnácti dnů uvidím, jak sezonu vstřebám. Fotbal mě baví, takže bych rád pokračoval dál.

Mladá Boleslav 0 Sparta Praha 3

Branky: 45. Hubník, 81. Berger, 85. Wilfried. Rozhodčí: Jech - Mencl, Ubias. ŽK: Mendy - Pamič, Řepka, Vacek. Diváci: 4820. Poločas: 0:1.

Ml. Boleslav: Šeda - Kúdela, Procházka, Janíček, Kalina (72. Táborský) - Kysela (46. Mendy), Opiela, Sylvestre, Poláček - Chramosta, Papadopulos (78. Pecka).

Sparta: Blažek - Kušnír, Huber, Řepka, Pamič - Vacek (88. Jeslínek), Hubník, Berger, Zeman (72. Žofčák) - Wilfried (88. Holenda), Kadlec.

HODNOCENÍ LN

** *** Slavia Praha 2 Slovan Liberec 2

Branky: 21. Grajciar, 32. Ivana - 44. a 90. Kerič. Rozhodčí: Drábek - Zlámal, Novák. ŽK: Grajciar - Liška, Kerič, Frejlach, Blažek. Diváci: 17 569. Poločas: 2:1.

Slavia: Vaniak - Grajciar, Brabec, Hubáček, Švento - M. Černý, Janda (80. Belaid), Volešák, J. Černý - Ivana (63. M. Jarolím), Fořt (87. Pekhart).

Liberec: Zlámal - Gebre Selassie, Holeňák, Košťál, Vulin (75. Nezmar) - Dočkal, Gecov, Dort (61. Frejlach), Liška -Kerič, Blažek.

*** *** Sigma Olomouc 3 Bohemians Praha 0

Branky: 12. Hořava, 80. Štěpán, 83. Ordoš. Rozhodčí: Kovařík - Večeřa, Santarius. ŽK: Zoubek, Grznár. Diváci: 3794. Poločas: 1:0.

Olomouc: Lovásik - Rossi, Komárek, Škerle, Heidenreich - Štětina (76. Nuc), Hořava - Janotka, Melinho, Hubník (46. Štěpán) - Ordoš (87. Petr).

Bohemians: Belaň - Turtenwald, Horáček, Lencevič, Grznár - Demeter - Vošáhlík, Zoubek, Dobeš (78. Galbavý), Eismann (67. Kincl) - Ibe (51. Andronič).

* * FK Jablonec 6 Tescoma Zlín 1

Branky: 2. a 28. Michálek, 15. Vukovič, 34. Hloušek, 44. Loučka, 47. Lafata - 25. Vyskočil. Rozhodčí: Makovička - Wilczek, Slavík. Diváci: 2485. Poločas: 5:1.

Jablonec: Špit - Zábojník, Hamouz, Pavlík, Krejčí - Hloušek, Eliáš (85. Valenta), Loučka, Michálek (73. Farkaš) - Vukovič (80. Černý ml.), Lafata.

Zlín: Baránek - Kroča, Zbožínek, Čelustka, Trubila - Šmahaj (60. Šrom), Zúbek (31. Elšík), R. Dostálek, Vyskočil -Kroupa, Bača (10. Žůrek).

**** * SK Kladno 0 Baník Ostrava 1

Branka: 86. Zeher. Rozhodčí: Kocourek - Lhoták, Štěrba. ŽK: Bartoš - Neuwirth, Mičola. Diváci: 3214. Poločas: 0:0.

Kladno: Pavlík - Bartoš, Beneš, Drsek, Procházka - Bartek (58. Holub), Strnad, Szabo, Hajník - Zachariáš (76. Šísler), Klinka (68. Zoubele).

Ostrava: Buček - Zawada, Neuwirth, Pavlík, Tomašák - Rajtoral (70. Bartl), Marek, Metelka, Mičola (87. Ricka) - Wojnar (56. Kraut) - Zeher.

** ** 1. FC Brno 1 FK Příbram 2

Branky: 73. Dvorník - 66. Klesa, 72. Nohýnek. Rozhodčí: Paták - Hojsík, Vysloužil. ŽK: Živný, Dvorník - Klesa, Huňa . Diváci: 1250. Poločas: 0:0.

Brno: Bureš - Mareček, Dvorník, Živný, Čoupek (68. Huška) - Kalivoda (57. Borák), Švejnoha, Polách (64. Heinz), Střeštík - Rabušic, Došek.

Příbram: Hruška - Plašil, Nohýnek, Penc, Pleško - Klesa, J. Štochl, Tarczal (89. M. Štochl), Kalabiška (75. Fantiš) -Borek (82. Nechvátal), Huňa.

* * Viktoria Žižkov 0 Viktoria Plzeň 2

Branky: 48. D. Kolář, 62. Hájovský. Rozhodčí: Možíš - Pospíšil, Gallo. ŽK: Pilař, Corea, Brabec - Petržela, Limberský, Horváth. Diváci: 853. Poločas: 0:0.

Žižkov: Š. Kolář - Kučera, Brabec, Pilař, Xavier - Vaculík (72. Hřebeček, 82. Ujec), Hušbauer, Corea, Koukal - Kalod, Naumov (46. Straka).

Plzeň: Daněk - Limberský, Hájovský, Navrátil, Lecjaks - Petržela, D. Kolář (82. Krbeček), Rada, Horváth, Jiráček (44. Mlika) - Varadi (86. Dvořák).

* ** České Budějovice 3 FK Teplice 0

Branky: 33. Hudson, 45. Benát, 61. Sedláček. Rozhodčí: Adam - Teuber, Koval. ŽK: Lukáš. (Teplice) Diváci: 2985. Poločas: 2:0.

Č. Budějovice: Kučera - Laurinc (85. Nitrianský), Riegel, Homoláč, Žižka -Hudson, Hílek, Benát, Mezlík (88. Dobal) - Timm (75. Jasanský), Sedláček.

Teplice: Slavík - Vidlička (85. Jablonský), Smejkal, Lukáš, Rosa - Verbíř, Doležal, Vaščák (46. Briete), Stožický, Hašek (75. Melunovič) - Hesek.