Čtvrtek 27. června 2024, svátek má Ladislav

jen za 89 Kč/měsíc

Rychlejší časy odfoukl sobotní vítr

PRAŽSKÝ PŮLMARATON

PRAHA V keňský šampionát se proměnil sobotní 10. ročník Pražského půlmaratonu. Zástupci africké vytrvalecké mocnosti obsadili prvních 11 míst (!). Nejrychlejší byl Eliah Karanja, který proběhl cílem u Rudolfina v čase 1:02:08. „Poprvé jsem startoval v mezinárodním závodě, takže jsem měl trochu obavy, ale nakonec jsem navýsost spokojený,“ řekl vítěz. Závod žen vyhrála Etiopanka Asha Gigiová. Nejlepšího umístění z českých běžců dosáhla Jana Klimešová, která skončila čtvrtá. „Tenhle závod mám ráda. Dvakrát jsem ho vyhrála, třikrát jsem byla třetí. Jenže člověk čas nezastaví, výkonnost klesá, a tak jsem spokojená s každým předním umístěním.

Dnešní časy se nedají brát moc vážně. Po většinu trati to foukalo proti,“ uvedla Klimešová. Pořadatelé byli spokojeni s rekordním počtem 5812 účastníků.