Čtvrtek 27. června 2024, svátek má Ladislav

jen za 89 Kč/měsíc

Slováky vyučil Bellamy

TRNAVA Slovenští fotbalisté doma nečekaně prohráli 2:5 s Walesem, který jim udělil lekci z produktivity, když využil téměř každou šanci. Činil se zejména útočník Craig Bellamy, který byl u všech branek svého týmu. Slovensko prakticky přišlo o šanci na postup.

Slovensko - Wales 2:5

Slováci byli po celý zápas v Trnavě aktivnější a měli herní převahu, kterou korunovali již ve 12. minutě, kdy skóre otevřel domácí kanonýr Mintál.

Pak však začal úřadovat Bellamy. Nejprve vyslal na zteč Ledleyho, který ještě přihrál před prázdnou branku skórujícímu Eastwoodovi, a pak se Bellamy sám trefoval.

Poprvé přesprintoval Ďuricu a proti brankáři Seneckému nezaváhal, chvíli před půlí si zaběhl za obranu a opět šel sám na Seneckého, kterého překonal střelou kolem hlavy. V tu chvíli šlo teprve o třetí střelu hostů na branku. Druhou trefu v zápase zaznamenal kromě Bellamyho také Mintál, ale ani jeho góly na bod nestačily.

Svůj mimořádný výkon Bellamy korunoval průnikem a přihrávkou na nabíhající spoluhráče, kterou si do vlastní branky srazil slovenský stoper Ďurica. V poslední minutě pak zpečetil výsledek Davies.

Branky: 12. a 57. Mintál - 34. a 41. Bellamy, 22. Eastwood, 78. vlastní Ďurica, 90. Davies. Rozhodčí: Duhamel (Fr.). Diváci: 5486.