Úterý 2. července 2024, svátek má Patricie

jen za 89 Kč/měsíc

Sparta se trápila, Teplice slavily

Bezbranková remíza na Letné potěšila jen severočeské fotbalisty, domácí totiž znovu zradila koncovka

PRAHA Dosud spanilou jízdu fotbalistů Sparty první ligou zastavila vlastní střelecká nemohoucnost. Ani Teplice sice včera nedokázaly přerušit jejich domácí neporazitelnost, přesto si z Letné odvezli bod za remízu 0:0. Nutno říci darovanou, neboť Sparta nadále kraluje čelu tabulky

Mohlo to být jinak. To by ale chybující rozhodčí musel odpískat faul domácího Kladrubského, který si ve vlastním vápně spletl nos Juna s balonem. Jasná penalta. Nebo by naopak museli sparťané překonat brankáře Belice.

Mezinárodní den fair play začal v příjemném duchu. Letenští fanoušci s nadšením přivítali sparťanského odchovance Tomáše Juna, který jim za odměnu zatleskal.

Pak už přišel domácí nápor. Strnulé Teplice se jen dívaly na jednu akci fotbalistů v červeném za druhou. Jednou se domácí dostali do šance krátkými přihrávkami, jindy zvolili cestu po straně a po centru z boku byli před brankou znovu.

Kušnír trefil jen břevno Hned v 10. minutě se do míče opřel domácí Kisel, který chtěl dát vzpomenout na výstavní gól proti Brnu. Hostující brankář Belic vyrazil a dorážka Matušoviče už mířila jen pánubohu do oken. O sedm minut později si krásně narazil Matušovič se Slepičkou, ale znovu úřadoval teplický gólman. Hlavně na Slepičkovi byla vidět forma, chuť hrát a hlavně fotbalová invence.

Situace se vzápětí opakovala, Slepička nahrál Kuličovi, ale ten trestuhodně netrefil míč k odkryté vzdálenější tyči. Sparta nebyla schopna dát gól. V závěru první půle upadla do letargie. Jedinou teplickou šancí tak byla na dlouho neodpískaná penalta po karatistickém zákroku Kladrubského na Juna.

Druhá půle přinesla ještě větší domácí snažení. Sparta strašila, hrozila a zamykala Severočechy ve vápně. Marně. Obětavé Teplice padaly a bránily jako jeden muž. Vše nasvědčovalo, že ani tentokrát nepůjde o jednoznačnou záležitost. Vzájemné ligové zápasy Sparty a Teplic totiž končí od roku 2003 remízou či těsnou výhrou o gól.

Sparťanské střelecké trápení neukončil ani střídající Kušnír. Jeho dělovku zastavilo až břevno. Zápas, ve kterém měli domácí převahu, nakonec nenašel vítěze. Sparta sice darovala odevzdaně hrajícím Severočechům bod, domácí fanoušky tak mohla potěšit jen její hra. Jenže to je na vedoucí tým ligy málo.

***

Sparta Praha 0

FK Teplice 0

Rozhodčí: Franěk - Chytil, Ubias. ŽK: Voříšek, Kladrubský, Slepička - Klein. Diváci: 6957.

Sparta: Kozáčik - Kladrubský, Voříšek, Řepka, Had (78. Wilfried) - Hušek -Kulič, Kisel, Matušovič - Slepička, Došek (68. Kušnír).

Teplice: Belic - Vidlička, Matula, Klein, Rosa - Doležal, Ljevakovič, Sabou, Stožický (70. Štohanzl) - Jun (66. Smejkal), Mareš (83. Vachoušek).