Čtvrtek 27. června 2024, svátek má Ladislav

jen za 89 Kč/měsíc

Tma pomohla Boleslavi, Bohemians přišli o vedení

PRAHA Nejdřív dvakrát zhaslo umělé osvětlení, potom přišlo vyrovnání. Závěr nedělního utkání mezi Bohemians 1905 a Mladou Boleslaví se ve vršovickém Ďolíčku protáhl o 25 minut. Závadu sice zvládli pořadatelé opakovaně odstranit, po neplánovaných pauzách ale nedokázali domácí fotbalisté dovést duel k prvnímu letošnímu vítězství. Na Škodův gól odpověděl za hosty střídající Holub. Po nerozhodném výsledku proto zůstávají Klokani v lize na posledním místě.

„Nám to samozřejmě ublížilo. Na psychiku hráčů, kteří se zachraňují a vedou 1:0, je strašně složité jít dvakrát do šaten,“ přiznal vliv trenér Bohemians Zbyněk Busta.

Stadion se poprvé ponořil do tmy sedmnáct minut před koncem za stavu 1:0 pro Bohemians. Rozhodčí Jiří Jech poslal oba celky okamžitě do kabin, odkud se hráči vrátili asi po deseti minutách.

Po dalších třech minutách se ale situace opakovala. Tentokrát aktéři utkání neplánovaně odpočívali zhruba stejnou dobu. Dvě minuty poté přišla Holubova chvíle.

Podle ředitele vršovického klubu Lukáše Přibyla zapříčinily výpadky dvě výbojky. „Ty nezávisle na sobě praskly a vyhodily pojistky. Pak jsme zapnuli záložní zdroje. Opakovaly se vlastně dvě stejné věci za sebou,“ řekl Přibyl.

Předčasné ukončení zápasu prý nehrozilo. „Ihned jsme mluvili s rozhodčím a informovali ho o tom. Aby se utkání ukončilo, musel by součet přestávek přesáhnout hodinu,“ uvedl ředitel Bohemians.