Pondělí 1. července 2024, svátek má Jaroslava

jen za 89 Kč/měsíc

V přestřelce pražských „S“ lepší Sparta

Statistiky a ohlasy na zápasy 43. kola hokejové O2 extraligy

Poslední pražské derby základní části přineslo útočný hokej a méně emocí, než je v souboji Slavie a Sparty v posledních letech běžné.

Diváci v Sazka Areně viděli dvanáct branek a vítězství hostů.

Slavia–Sparta 5:7

PRAHA Brankově divoký zápas shlédlo v Sazka Areně 12 536 diváků, což je nejvyšší návštěva v letošní sezoně. Hostům pomohl k výhře Jakub Langhammer, který si připsal tři body za dva góly a asistenci, dvakrát skóroval také Petr Nedvěd, za domácí se dvakrát trefil Michal Sup.

„Jsme spokojení s výkonem, méně už s výsledkem,“ uvedl Jiří Kalous, asistent trenéra domácích. „Herně jsme byli po dlouhé době spokojeni, bohužel šance, které si Sparta vytvořila, tak z velké části i proměnila, což bylo rozhodující,“ dodal.

Byli to domácí, kteří jako první dopravili kotouč do sítě, ale branka nebyla uznána. Ve 12. minutě se tentokrát regulérně trefil Langhammer. Slávisté však dokázali odpovědět již v 15. minutě, kdy se odrazil puk k Mickovi.

Ve druhé třetině se do vedení 3:2 dostala Slavia, ale během necelých dvou minut Sparta třemi brankami stav otočila. V závěrečné časti pak domácí stav vyrovnali, ale Sparta dvěma góly vítězství strhla na svoji stranu. „Poprvé jsme dali v této sezoně sedm gólů, navíc na Slavii, což nás těší i proto, že Slavia patří mezi týmy s nejméně obdrženými góly,“ uvedl Marian Jelínek kouč hostí.

Branky a nahrávky: 15. Micka (Doležal), 22. Rataj (Micka), 27. Sup (Bednář), 51. Bednář (Kadlec), 53. Sup (Micka) - 12. Langhammer (Vaic), 22. Vaic (Jan Hanzlík), 36. P. Nedvěd (Sivek), 36. Langhammer (Vaic), 37. Ton (Netík), 55. Netík (Vykoukal), 59. P. Nedvěd (Langhammer). Rozhodčí: Jeřábek -Guth, Hejduk. Vyloučení: 7:8, navíc Černošek (Sparta) 10 min. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 12.536. Třetiny: 1:1, 2:4, 2:2.

Pardubice - Třinec 4:2

Branky a nahrávky: 43. Šeda (Snopek), 50. Kolář I (Koukal), 52. Tvrdík (Kolář I), 57. Cetkovský (Somík) - 5. Korhoň (P. Barinka), 16. P. Barinka (Polanský). Rozhodčí: Turčan - Bláha, Šátava. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. Diváci: 9105. Třetiny: 0:2, 0:0, 4:0.

Ladislav Lubina (Pardubice): „Musím smeknout klobouk, který tady nemám, před hráči, že to utkání zvládli takovým způsobem.“

Břetislav Kopřiva (Třinec): „Výsledek utkání je pro nás velká rána, zápas jsme rozehráli velmi dobře.“

Plzeň - Ústí 5:4 po PP

Branky a nahrávky: 4. Vampola (Vlasák), 28. Fabuš (Benák), 38. Vlasák (Fabuš), 48. Vlasák (Vampola), 64. Fabuš - 17. Špirko (Čaloun), 43. V. Novák (Špirko), 56. Čaloun (Špirko), 59. Janků (Čaloun). Rozhodčí: Husička - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 10:10. Využití:

2:3. Diváci: 5103. Třetiny: 1:1, 2:0, 1:3 - 1:0.

František Černý (Plzeň): „Nehodnotil bych přímo tohle utkání, spíše to, jak hráči, kteří tady berou určité peníze, hráli.“

Miroslav Mach (Ústí): „Sice jsem dvakrát prohrávali o dva góly, ale dotáhli jsme to k prodloužení.“

Zlín - Budějovice 0:4

Branky a nahrávky: 9. Šimánek (Kůrka), 20. Brabenec (Kůrka), 35. V. Hübl (Toman), 54. L. Květoň (Sičák). Rozhodčí: Pešina -Bryška, Chytil. Vyloučení: 10:12. Využití: 0:3. Diváci: 4078. Třetiny: 0:2, 0:1, 0:1.

Rostislav Vlach (Zlín): „Poslední zápasy máme křeč v koncovce,.“

Milan Černý (Budějovice): „Sehráli jsme výborně přesilovku pět na tři a přidali jsme druhý gól.“

Liberec - Kladno 2:3 SN

Branky a nahrávky: 1. Pletka (Kašpařík), 23. L. Čermák (Pletka) - 24. Martin Procházka (Patera), 48. Kalla (Z. Nedvěd), rozhodující nájezd Patera. Rozhodčí: Šindler - Kis, Padevět. Vyloučení: 5:6, navíc Ševc (Kladno) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 5740. Třetiny: 1:0, 1:1, 0:1 - 0:0.

Dušan Gregor (Liberec): „Porážka mě strašně mrzí, ale musím uznat, že Kladno si vítězství zasloužilo.“

Petr Kasík (Kladno): „V závěru nás soupeř zatlačil, ale podržel nás výtečný Kopřiva.“

Vítkovice - Znojmo 4:1

Branky a nahrávky: 7. Gulaši (Ujčík), 17. Burger (Kuboš), 31. Klimek (Köhler), 54. R. Hruška (Köhler) - 56. J. Svoboda (Plášek). Rozhodčí: Homola - Čížek, Prchal. Vyloučení: 6:10, navíc Meidl (Znojmo) 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 5412. Třetiny: 2:0, 1:0, 1:1.

Petr Bolek (Vítkovice): „Začátek utkání byl z naší strany dost nervózní, ale po dvou vstřelených gólech se naše hra uklidnila.“

Pavel Hynek (Znojmo): „Domácí vyhráli zaslouženě, předčili nás ve všech činnostech.“

Litvínov - Vary 1:0 PP

Branka: 63. Šlégr. Rozhodčí: Mikula - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 6425. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0- 1:0.

Jaroslav Hübl (Litvínov): „Byl to jeden z našich nejtěžších zápasů. Vyhráli jsme šťastně.“

Zdeněk Venera (K. Vary): „Určitě to bylo zajímavé utkání, chyběly však branky.“

Události kola

* Zlínský týden bez gólu. Dvě prohry, žádná vstřelená branka, s takovým výsledkem se zlínští loučí s uplynulým extraligovým týdnem. * Sparta se sedmi. Pražský tým poprvé v sezoně dal sedm gólů, ty znamenaly výhru nad městským rivalem.

Hvězdy kola

1. Jakub Langhammer (Sparta) – Dvěma góly rozhodl pražské derby pro Spartu.

2. Pavel Patera (Kladno) – V prodloužení vstřelil vítěznou branku, vede tým do play off.

3. Petr Franěk (Litvínov) – Ve vyrovnaném zápase za svá záda nepustil jedinou střelu.

14. HC Slovan Ústečtí Lvi 43 6 6 7 24 89:158 37

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry v prodloužení, prohry, skóre a získané body