Pondělí 8. července 2024, svátek má Nora

jen za 89 Kč/měsíc

Sparta díky třem gólům ve druhé půli porazila Trnavu, Plzeň zdolala Karlsruhe

Fotbalisté Sparty se radují z gólu v přípravném utkání s Trnavou. foto: AC Sparta Praha

Fotbalisté pražské Sparty ve druhém utkání letní přípravy porazili Spartak Trnava 3:0 a navázali na vítězství nad AIK Stockholm (3:1). O góly se postarali ve druhém poločase Tomáš Wiesner, Victor Olatunji a Tomáš Schánělec.
  17:32aktualizováno  18:04

Český mistr nastoupil doma na Letné ještě bez reprezentantů z Eura, zápas sledovalo 5938 diváků. V neděli zamíří na soustředění do Německa.

V prvním poločase si premiéru v prvním týmu připsal osmnáctiletý Vojtěch Hranoš, navíc s kapitánskou páskou. Po přestávce, když se celá jedenáctka vyměnila, ji předal Ermalu Krasniqimu. Kosovský reprezentant, který přestoupil z Rapidu Bukurešť, poprvé oblékl rudý dres.

Druhý poločas nabídl mnohem více šancí. A také branky. Suchomelův centr hlavou zužitkoval Wiesner, stejně jako pak později Sadílkův pas Olatunji. Druhou gólovou akci rozjel právě Krasniqi. V závěru se po rohu prosadil Schánělec, navrátilec ze Zlína. Za Trnavu hráli bývalý sparťan Lukáš Štetina nebo Miloš Kratochvíl, čerstvá posila z Jablonce.

„Šlo již o druhý zápas. Pro nás je teď velmi důležité vstřebat fyzickou přípravu, trénujeme opravdu tvrdě a chystáme se na herní kemp. Naběhali jsme spoustu metrů a nepřivodili si žádné zranění,“ řekl novinářům trenér Lars Friis.

Na soustředění v Německu čekají Spartu dva soupeři, Bröndby Kodaň a Salcburk.

Plzeň zahájila soustředění v Rakousku výhrou

Fotbalisté Plzně se radují z gólu Daniela Vašulína.

Fotbalisté Plzně v prvním utkání na herním soustředění v Rakousku porazili Karlsruhe 2:0 a vyhráli i čtvrtý zápas letní přípravy. O góly se v Kufsteinu proti druholigovému německému týmu postarali Daniel Vašulín a Christophe Kabongo. Oba jsou v týmu novými tvářemi.

Viktoria vyrazila do Westendorfu ještě bez reprezentantů z Eura, kteří se mají k mužstvu připojit během dneška. Ústřední postavou prvního poločasu byl útočník Vašulín. Posila z Hradce Králové měla několik šancí, jednu z nich proměnila. Plzeň několikrát podržel brankář Martin Jedlička. Po přestávce šancí ubylo, v závěru výhru pojistil Kabongo, jemuž připravil gólovou trefu Tom Slončík. Kabongo navázal na hattrick z minulého utkání proti Lafnitzu.

České Budějovice v Rakousku remizovaly s LASK Linec 2:2. Domácí dvakrát vedli, Dynamo ale na trefy třetího týmu uplynulého ročníku rakouské ligy dokázalo pokaždé zareagovat. O góly českého celku se postarali Marcel Čermák a Samuel Šigut.

Liberec nastoupil v úvodním utkání na soustředění v Rakousku proti rumunskému prvoligovému celku Universitatea Kluž a zvítězil 2:0. Do zápasu naskočili téměř všichni hráči Slovanu. Duel se rozhodoval až ve druhém poločasu, kdy nejprve proměnil penaltu Michael Rabušic a v samotném závěru uzavřel skóre efektní střelou do růžku branky Ivan Varfolomejev.

Přípravný zápas
5. 7. 2024 15:00
AC Sparta Praha AC Sparta Praha : FC Spartak Trnava 3:0 (0:0)
Góly:
62. Wiesner
80. Olatunji
89. Schánělec
Góly:
Sestavy:
I. poločas: Vindahl – Sørensen, Panák, Večerka – Daněk, Pavelka, Vydra, Ryneš – Pešek, Tuci, Hranoš /K/.
II. poločas: Vorel – Uhrinčať, Kukučka, Zelený – Wiesner, Sadílek, Solbakken, Suchomel – Krasniqi /K/, Olatunji, Schánělec.
Sestavy:
Frelih – Holík, Šulek, Štetina, Twardzik (46. Karhan) – Kubista (24. Kratochvíl), Procházka, Mikovič /K/ (63. Bainović) – Corryn (63. Breznik), Ďuriš (70. Ahl), Azango (70. Paur)

5. 7. 2024 13:30
FC Viktoria Plzeň FC Viktoria Plzeň : Karlsruher SC 2:0 (1:0)
Góly:
6. Vašulín
81. Kabongo
Góly:
Sestavy:
Jedlička – Jemelka (46. Havel), Séne, Míka (46. Dweh) – Mosquera (46. Cadu), Souaré (46. Slončík), Kalvach /C/ (46. Sojka), Panoš (46. Bello), Jirka (46. Kopic) – Vydra (46. Deml), Vašulín (46. Kabongo)
Sestavy:
Weiß (46. Koch) – Jung /C/ (46. Bauer), Heußer (46. Beifus), Burnić (46. Rupp), Ben Farhat (46. Hunziker) – Schleusener (46. Wanitzek), Ersungur (46. Kobald), Franke (46. Kritzer) – Günther (46. Geller), Demir (46. Marino), Zengin (46. Recktenwald)
Náhradníci:
Tvrdoň
Náhradníci:

Počet diváků: 1800

5. 7. 2024 16:00
LASK Linz : SK Dynamo Č. Budějovice SK Dynamo Č. Budějovice 2:2 (2:1)
Sestavy:
Lawal – Ziereis, Ljubičić, Žulj, Beriša, Jovičić, Smolčić, Flecker, Wimhofer, Lebersorger, Taoui.
Sestavy:
Janáček – Lipczinski, Havel, Novák, Trummer – Zíka, Hubínek, Suchan, Čermák, Šigut – Tranziska
Náhradníci:
Polster, Steinbauer, Bogarde, Usor, Koné, Pintor, Stojković, Copado, Peker, Safin, Pursall, Wanker, Perić.
Náhradníci:
Floder – Čoudek, Nikl, Kotula, Skalák, Hora, Osmančík, Ondrášek, Ogiomade
5. 7. 2024 17:00
FCU Olimpia Kluž : FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec 0:2 (0:0)
Góly:
Góly:
52. Rabušic
90. Varfolomejev
Sestavy:
Gertmonas – Boboc, Cristea, Masoero, Chipciu (C), Bic, Rață, Silaghi, Popescu, Nistor, Bettaieb
Sestavy:
I. poločas: Bačkovský – Plechatý, Ševínský, Pourzitidis – Koželuh, Icha, Hlavatý, Ghali – Frýdek, Letenay, Kok
II. poločas: Bačkovský – Lehoczki, Polyák, Mikula – Penner, Kop, Varfolomejev, Preisler – Višinský – Rabušic, Kulenović
Náhradníci:
Gorcea, Kis, Oancea, Stefan, Codrea, Simion, Sfait, Suciu, Thiam
Náhradníci:

Fotbalové přípravy

Sparta - Trnava 3:0 (0:0)
Branky:
62. Wiesner, 80. Olatunji, 89. Schánělec.
Sestava Sparty – I. poločas: Vindahl - Sörensen, Panák, Večerka - Pešek, Pavelka, Vydra, Ryneš - Daněk, Tuci, Hranoš.
II. poločas: Vorel - Uhrinčať, Kukučka, Zelený - Wiesner, Sadílek, Solbakken, Suchomel - Krasniqi, Olatunji, Schánělec. Trenér: Friis.

Viktoria Plzeň - Karlsruhe 2:0 (1:0)
Branky
: 6. Vašulín, 81. Kabongo.
Sestava Plzně – I. poločas: Jedlička - Míka, Séne, Jemelka - Jirka, Kalvach, Panoš, Souaré - Vydra, Mosquera - Vašulín.
II. poločas: Jedlička - Havel, Séne, Dweh - Kopic, Sojka, Deml, Cadu - Bello, Slončík (86. Metsoko) - Kabongo. Trenér: Koubek.

LASK Linec - České Budějovice 2:2 (2:1)
Branky:
9. Žulj, 30. Flecker - 12. Čermák, 58. Šigut.
Sestava Českých Budějovic: Janáček - Lipczinski, Havel, Novák, Trummer - Zíka, Hubínek, Suchan, Čermák, Šigut - Tranziska. Trenér: Lerch.

Liberec - Universitatea Kluž 2:0 (0:0)
Branky
: 52. Rabušic z pen., 90. Varfolomejev.
Sestava Liberce – I. poločas: Bačkovský - Plechatý, Ševínský, Purzitidis - Koželuh, Icha, Hlavatý, Ghali - Frýdek, Letenay, Kok.
II. poločas: Bačkovský - Lehoczki, Polyák, Mikula - Penner, Kop, Varfolomejev, Preisler - Višinský - Rabušic, Kulenovič (81. Letenay). Trenér: Kováč.