Úterý 2. července 2024, svátek má Patricie

jen za 89 Kč/měsíc

Slavia je opět v čele extraligy

20:25aktualizováno  21:09
OSTRAVA - Hokejisté Slavie Praha v dnešním 13. kole porazili 4:1 Znojmo a vrátili se do čela extraligové tabulky. Z prvního místa sesadili Vítkovice, které dnes prohrály s Třincem 2:3 v prodloužení. Poslední zůstává Znojmo.

Brankář Litvínova Jaroslav Hübl (vpravo) zasahuje před kladenským Tomášem Hornou. foto: ČTK

Lídr hokejové extraligy po sedmi výhrách za sebou padl, i za porážku 2:3 v prodloužení si však Vítkovice z Třince odvezly alespoň bod. Domácí byli lepší do poloviny zápasu, ale neudrželi dvoubrankový náskok a Vítkovice si po premiérové trefě Lubomíra Korhoně v sezoně vynutily prodloužení. V něm rozhodl o výhře domácích David Květoň. Třinecký útočník Jan Peterek odehrál 800. zápas v extralize.

Tým kouče Vladimíra Růžičky využil k ovládnutí první pozice po první čtvrtině soutěže zaváhání Vítkovic na ledě Třince. Pražané rozhodli v závěrečné třetině díky přesilovkovým trefám Petra Kadlece a Davida Hrušky, v závěru se ještě prosadil Jakub Sklenář. Znojmo ani v šestém utkání venku v této sezoně nebodovalo a další pokus bude mít v neděli v Třinci.

Také zápas na Kladně, kde byla dnes představena podoba nového stadionu, přinesl vítěze až v nastaveném čase. Po šedesáti minutách totiž na ukazateli skóre svítily dvě jedničky. O vítězství hostů z Litvínova rozhodl veterán Šlégr za přispění Reichla. Hokejisté Mladé Boleslavi porazili ve třináctém kole Karlovy Vary 4:3 na samostatné nájezdy. Ve vyrovnaném duelu Západočeši dvakrát dokázali zlikvidovat náskok domácích, ale nakonec získali jen bod. V samostatných nájezdech rozhodl o výhře Středočechů Peter Barinka.

Výsledky:

Geus Okna Kladno - Litvínov 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 42. Hájek (Patera) - 39. Kubát (Reichel, Lukeš), 65. Šlégr (Reichel). Rozhodčí: Hradil - Křivský, Guth. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. Diváci: 3137.

Oceláři Třinec - Vítkovice Steel 3:2 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 22. D. Moravec (Polanský, Nikolov), 23. Hašek (Hampl), 64. D. Květoň (Vosátko) - 30. Ujčík (Šimíček), 52. Korhoň (Burger). Rozhodčí: Homola - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6, navíc Krstev (Vítkovice) 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 4021.

Mountfield České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 50. Toman (Veselý, Vak), 57. Gulaš (Huml) - 28. P. Nedvěd (Blatný), 34. Pletka (Kašpařík, V. Nedorost), 44. P. Nedvěd (Zíb, Klimenta). Rozhodčí: Šindler - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:5, navíc Nedorost (Liberec) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5084.

BK Mladá Boleslav - Energie Karlovy Vary 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 13. M. Čech (Benda, Brňák), 16. Benda (Brňák, Tomas), 34. Kočí (R. Král, Sýkora), rozhodující nájezd P. Barinka - 19. Kristek (Milan Procházka), 24. Milan Procházka (Duben, Grof), 55. Kristek (Duben, Dobroň). Rozhodčí: J. Kubeš - Bádal, Bejček. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Diváci: 3980.

Sparta Praha - RI Okna Zlín 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 37. Kratěna (Broš), 45. D. Výborný (Kratěna) - 15. Kubiš (Kollár, Rachůnek), 19. Hamrlík (Leška), 26. Kollár (Kubiš), 47. Rachůnek. Rozhodčí: Minář - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:10. Využití: 1:1. Diváci: 6263.

Slavia Praha - Znojemští Orli 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 27. Drtina (P. Jelínek, Sklenář), 43. Kadlec (Bednář), 50. D. Hruška (Bednář, Beránek), 60. Sklenář (M. Čermák, P. Jelínek) - 15. Řípa (Meidl). Rozhodčí: R. Svoboda - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. Diváci: 3487.