Úterý 2. července 2024, svátek má Patricie

jen za 89 Kč/měsíc

Slavia si v prvním derby sezony pohrála se Spartou a je již druhá

21:31
PRAHA - První pražské derby nové sezony extraligy se stalo kořistí hokejistů Slavie, kteří ve čtvrtém kole porazili Spartu 4:2. Slávisté položili základ svému vítězství již v první třetině, kterou díky brankám Jakuba Sklenáře, Davida Hrušky a Vladimíra Růžičky mladšího vyhrála 3:0. Sparta se prvního gólu dočkala až ve 44. minutě.

Derby Slavia-Sparta. foto: ČTK

První příležitost zápasu sice měla hostující Sparta, tísněný Hromas ale zblízka minul a od svěřenců kouče Hynka to bylo na dlouhou dobu vše. V sedmé minutě převzal ve středním pásmu kotouč rozjetý Sklenář, dostal se tváří v tvář až před Cháberu a s přehledem otevřel skóre.

Krátce na to mohl v první přesilovce zápasu po vyloučení Gulašiho zvýšit Červenka, ve vyložené příležitosti ale trefil střelou po ledě pouze Cháberu.

Na začátku 12. minuty už se však slávisté druhé branky dočkali, když se přesně pod horní tyčku trefil z prostoru mezi kruhy Hruška. Vzápětí Výborný z otočky skvěle našel Hlinku, ten však Nerudu neprostřelil. Na konci 15. minuty naskočil Macholda z trestné lavice, když jeli Netík s Langhammerem dva jednoho, obdržel přihrávku od Netíka, ale ve velké šanci zamířil nad.

Místo snížení přišel na začátku 18. minuty třetí gól v Cháberově síti, když Růžička v početní výhodě pohotově usměrnil Drtinovu ránu od modré čáry. V úvodu druhé třetiny hrála Sparta 21 vteřin přesilovou hru pět na tři, vytěžit však nedokázala nic ani z následné klasické přesilovky a přišel další trest.

Ve 24. minutě se po vyhraném buly ocitl zcela sám před brankovištěm Sparty Červenka a mazácky si pohrál s Přikrylem, který do druhé třetiny vystřídal v hostující brance Cháberu. Poté mohl navýšit náskok červenobílých v přesilovce Micka, ovšem ani nadvakrát neuspěl. Ve 32. minutě mohl alespoň trošku oživit naděje Sparty na bodový zisk Broš, svou akci v oslabení ale ke gólu nedotáhl, neboť ztroskotal na Nerudovi.

Zbytek druhého dějství se odehrával před brankou Sparty, neboť ve 35. minutě inkasoval Netík trest na pět minut a do konce zápasu, slávisté si však vědomi svého náskoku především hlídali zadní vrátka a dlouhou přesilovku nevyužili.

V nástupu do třetí dvacetiminutovky snížil Ton a do té doby dost bezradně působící Sparta ožila. Druhý gól mohl přinést Macholdova střela v přesilovce, Neruda ji však i přes skrumáž ve svém brankovišti našel a schoval v lapačce. Po chybě domácího gólmana se trefil v přesilovce ještě Broš, ale do konce již zbývaly jen necelé tři minuty a na zvrat bylo pozdě.

Hostující lavička to přesto zkusila ještě s oddechovým časem i power play, při ní trefil Vondrka pouze tyčku prázdné branky.

4. KOLO HOKEJOVÉ EXTRALIGY

HC Geus Okna Kladno - HC Kometa Brno 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 21. Tenkrát (Bělohlav), 36. Majeský (Tenkrát), 50. Tenkrát (Frolík, Kalla), 52. Bělohlav (Tenkrát, Kalla). Rozhodčí: Turčan, Souček - Lhotský, Kalivoda. Vyloučení: 10:13. Využití: 1:0. Diváci: 3142.

HC Benzina Litvínov - PSG Zlín 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Reichel (Lukeš) - 35. Záhorovský (Míka), 46. F. Čech (Balán, J. Ondráček). Rozhodčí: Mikula, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 4850.

HC Plzeň 1929 - HC Mountfield České Budějovice 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 19. Bomersback (Straka), 33. Scofield (Jiří Hanzlík), 47. Scofield (Matějovský), 56. Scofield (Benda) - 50. Gřegořek (Hřebejk), 55. M. Hudec (Veselý). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:5, navíc Huml (České Budějovice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 6179.

Oceláři Třinec - Vítkovice Steel 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 20. Polanský (Polák, Tomas) - 23. Treille (Štefanka, Krenželok), 55. Kvapil (Ujčík, R. Hruška), 60. Stehlík (Kvapil, Ujčík). Rozhodčí: Hodek, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. Diváci: 3023.

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Melenovský (Kristek, Pletka), 24. Košťál (Čutta, Skuhravý), 48. Kristek (Pletka) - 7. Fabuš (Jindra, Ferebauer), 8. Král (Žabka), 26. Handlovský (Macho, Jiruš), 34. Král (Sup, Pabiška). Rozhodčí: Kubeš, Svoboda - Charvát, Rozlílek. Vyloučení: 5:7, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 3670.

HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 4:2 (3:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 7. Sklenář (Roth, Žižka), 12. D. Hruška (Branda), 18. V. Růžička ml. (Drtina, Vondrka), 24. Červenka (Tomica, Endál) - 44. Ton (Vykoukal), 58. Broš (Langhammer). Rozhodčí: Šindler, Fraňo - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:7, navíc Netík (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 9286.

Bílí Tygři Liberec - HC Eaton Pardubice 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Víšek (Bartovič), 13. Víšek, 24. P. Nedvěd (Klimenta, Hunkes), 37. Rýgl (P. Nedvěd, Klimenta) - 10. Kolář II (Cetkovský), 35. Pivko (P. Sýkora), 59. Divíšek. Rozhodčí: Hradil, Husička - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Diváci: 7014.