Čtvrtek 27. června 2024, svátek má Ladislav

jen za 89 Kč/měsíc

Florida v prodloužení udolala Boston, Seattle se přiblížil senzaci

David Pastrňák z Bostonu v šanci před brankářem Sergejem Bobrovským z Floridy. foto: AP

Středeční výsledky play off hokejové NHL přinesly dvě překvapení. Boston na domácím ledě nevyužil první postupový mečbol a podlehl Floridě 3:4 po prodloužení, které rozhodl bouřlivák Matthew Tkachuk. Suverénní lídr letošní základní části však v sérii stále vede 3:2 na zápasy a do stejného vedení se dostal také Seattle, jenž po výhře 3:2 nad Coloradem přiblížil obhájce Stanley Cupu k vyřazení.
  7:54

Boston ve středu před svými fanoušky nastoupil do pátého pokračování série úvodního kola play off proti Floridě za vedení 3:1 na zápasy a v přípědě další výhry tak mohl slavit postup. Střelecká převaha 47:25 ovšem domácím tentokrát k úspěchu nestačila a po výsledku 3:4 po prodloužení se těšili z udržení naděje hráči Panthers s českým obráncem Radko Gudasem (21:27, +/-: 0, 1 střela).

Bruins, za které z Čechů opět nenastoupil zraněný David Krejčí, po většinu řádné hrací doby dotahovali ztráty. Vše odstartoval v 9. minutě útočník Floridy Anthony Duclair. Po využité přesilovce Brada Marchanda z úvodu druhé dvacetiminutovky v 39. minutě vrátil hostům vedení Sam Bennett.

V 45. minutě domácí dostal zpět do hry další využitou přesilovkou navrátilec do sestavy, kapitán Patrice Bergeron - 2:2. Krátce na to ovšem trestali přestupek Jakuba Lauka (7:32, +/-: 0) také hosté, do prodloužení tak zápas poslal až Taylor Hall trefou na 3:3 z 50. minuty.

Rozhodující okamžik duelu přinesla 67. minuta, kdy se nedohodl gólman Bostonu Linus Ullmark s za nahozeným pukem sprintujícím obráncem Mattem Grzelcykem a nestihl tak včas zaujmout ideální pozici v brankovišti před zakončujícím Matthew Tkachukem. Ten se s bilancí 1+1 stal hvězdou zápasu. Čeští útočníci David Pastrňák (23:47, -1, 4 střely), Pavel Zacha (19:38, -1, 3 střely) a Tomáš Nosek (13:09, +/-: 0, 3 střely) tentokrát nebodovali.

Překvapivá výhra 3:2 z ledu Colorada dostala nováčky ze Seattlu do shodného vedení v sérii 3:2 na zápasy. Tým Kraken je tak ve své premiérové účasti ve vyřazovacích bojích blízko senzačního vyřazení obhájců Stanley Cupu.

Góly vítězů obstarali Morgan Geekie, Yanni Gourde a skvělý debut v NHL hrájící Tye Kartye. V dresu Avalanche se prosadili Nathan MacKinnon a Evan Rodrigues.