Čtvrtek 27. června 2024, svátek má Ladislav

jen za 89 Kč/měsíc

Góly Pastrňáka nestačily, Florida si vynutila rozhodující sedmý zápas

8:38
Hokejisté Bostonu v prvním kole play off NHL nedokázali ani napodruhé využít postupový mečbol. V noci na sobotu podlehli Floridě po divokém skóre 5:7, stav série je tak srovnán 3:3 na zápasy. Za Bruins se dvakrát trefil David Pastrňák, Pavel Zacha a také obránce Radko Gudas na vítězné straně jednou asistovali. Naopak postup už slaví Carolina nad Islanders a Dallas nad Minnesotou. Dál ve hře je Colorado, které srovnalo sérii proti Seattlu.

Domácí Florida v šestém zápase o bytí či nebytí proti Bostonu, za který nastoupil i uzdravený David Krejčí (17:44, -1), odcházela do kabin za vedení po první (2:1) i po druhé třetině (3:2).

Rekordmani z letošní základní části Bruins se nadechli k trháku až ve třetím dějství, kdy srovnal na 3:3 Tyler Bertuzzi a krátce nato využil svou druhou přesilovku večera kanonýr Pastrňák (20:30, 2+0, -1, 7 střel).

David Pastrňák z Bostonu (s číslem 88) slaví se spoluhráči svůj gól v šestém zápase série prvního kola play off NHL proti Floridě.

Hosté tak vedli 4:3.

Za Panthers však ve 48. minutě vyrovnal Zac Dalpe a o pár minut později měli domácí početní výhodu. Při hře v oslabení sice nejprve za asistence Zachy (15:33, 0+1, +/-: 0) dokázal skórovat hostující Jake DeBrusk, o 27 vteřin později ale udeřili i soupeři.

Brankář hokejistů Bostonu Linus Ullmark inkasuje v šestém zápase série prvního kola play off NHL proti Floridě.

Srovnání na 5:5 trefil provokatér Matthew Tkachuk, na něhož v 55. minutě navázal rozdílovou akcí duelu Eetu Luostarinen. V 60. minutě ještě stanovil konečnou podobu skóre na 7:5 Sam Reinhart. U gólu do prázdné klece asistoval i Gudas (15:41, 0+1, +1).

O postupujícím tak rozhodne až sedmý zápas, ve kterém v noci z neděle na pondělí budou mít výhodu domácího ledu hokejisté Bostonu.

Na rozdíl od kanonády Floridy s Bostonem byl opět chudý na góly souboj Islanders s Carolinou. Domácí New York, jenž za stavu 2:3 na zápasy čelil vyřazení, dlouho vedl. Skóre otevřel v 10. minutě Cal Clutterbuck a na další branku se čekalo až do 50. minuty, kdy k nelibosti diváků v UBS Aréně vyrovnal Sebastian Aho.

Rozhodnout tak muselo prodloužení, které v 66. minutě uťal postupovou trefou hostující veterán Paul Stastny. Výhru slavil také český útočník Martin Nečas (17:55, +/-: 0, 2 střely). Carolina bude nyní vyhlížet dalšího soupeře, který vzejde ze série Rangers s New Jersey.

Postupovou radost si užili také hokejisté Dallasu, kteří po výhře 4:1 uspěli nad Minnesotou 4:2 na zápasy. Stars nasměroval za úspěchem už v 7. minutě ve velké formě hrající finský centr Roope Hintz, jenž je s dvanácti (5+7) zápisy průběžným lídrem produktivity play off.

Ve druhé třetině zvyšovali Wyatt Johnston a Mason Marchment. Nulu na kontě domácích Wild vymazal až v 53. minutě Frederick Gaudreau. Drama se ale nekonalo a do prázdné klece výsledek v 60. minutě uzavíral Max Domi. Z postupu Dallasu se radoval i český centr Radek Faksa (14:04, +/-: 0, 1 střela).

Obhájci Stanley Cupu z Colorada obstáli v těžké zkoušce, když zvítězili 4:1 na ledě Seattlu a srovnali stav série na 3:3 na zápasy. Byli to přitom domácí, kdo skóroval jako první. Tlak na Avalanche ještě zvýšil v 16. minutě Vince Dunn.

Těsně před prvím odchodem do kabin ale vyrovnal Mikko Rantanen a ve druhém dějství vývoj otočili Erik Johnson a Artturi Lehkonen. Posledně jmenovaný finský útočník si navíc gólovou oslavu zopakoval, když v čase 59:48 zamířil do prázdné klece.

Výsledky play off NHL

Play-off NHL
Čtvrtfinále Z. konference 29. 4. 2023 4:00
Seattle Kraken Seattle Kraken : Colorado Avalanche 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Sestavy:
Grubauer (M. Jones) – Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Soucy – Eberle, Beniers, Kartye – Geekie, Wennberg, Schwartz – Bjorkstrand, Gourde, Tolvanen – Sprong, Donato, Tanev.
Sestavy:
Georgijev (Francouz) – Makar, Byram, Girard, Toews, E. Johnson, J. Johnson – Rodrigues, MacKinnon, Lehkonen – Rantanen, Compher, Malgin – O'Connor, Eller, Meyers – Cogliano, Newhook, Nieto.

Rozhodčí: Dwyer, McIsaac – Flemington, Gibbons

Stav série: 3:3

Čtvrtfinále V. konference 29. 4. 2023 1:45
Florida Panthers Florida Panthers : Boston Bruins 7:5 (2:1, 1:1, 4:3)
Sestavy:
Bobrovskij (Lyon) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Tkachuk (A), Bennett, Cousins – Reinhart, Lundell, Luostarinen – White, E. Staal, Dalpe.
Sestavy:
Ullmark (Swayman) – McAvoy, Orlov, Carlo, Lindholm, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák (A), Krejčí, Zacha – Bertuzzi, Coyle, Hall – Hathaway, Nosek, N. Foligno.

Rozhodčí: Hanson, Furlatt – Gawryletz, Murray

Počet diváků: 18 911

Čtvrtfinále Z. konference 29. 4. 2023 3:30
Minnesota Wild Minnesota Wild : Dallas Stars 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Sestavy:
Gustavsson (41. M. Fleury) – Middleton, Spurgeon, Brodin, Dumba, Klingberg, Faber – Kaprizov, Hartman, M. Johansson – Boldy, Gaudreau, Zuccarello – Nyquist, Steel, M. Foligno – Duhaime, Dewar, Reaves.
Sestavy:
Oettinger (Wedgewood) – Suter, Heiskanen, Lindell, Hakanpää, Harley, Hanley – J. Robertson, Hintz, Seguin – Ja. Benn, W. Johnston, Dadonov – Marchment, Domi, Dellandrea – Kiviranta, Faksa, Glendening.

Rozhodčí: Sutherland, Nicholson – Mills, Alphonso

Počet diváků: 19 389

Stav série: 2:4

Čtvrtfinále V. konference 29. 4. 2023 1:00
New York Islanders New York Islanders : Carolina Hurricanes 1:2P (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)