Neděle 30. června 2024, svátek má Šárka

jen za 89 Kč/měsíc

Barcelona postupové komplikace nepřipustila

22:54
BARCELONA - Historická tradice se nemění. Barcelona se nestala prvním obhájcem titulu v Lize mistrů, který nepostoupí ze základní skupiny. V rozhodujícím utkání porazil katalánský tým Brémy díky drtivému úvodu 2:0.

Radost Ronaldinha z první branky v síti Werderu Brémy. foto: AFP

Barcelona musela k jistotě postupu v přímém souboji s Brémami bezpodmínečně zvítězit. Své diváky však dlouho trápit nenechala. Ve třinácté minutě vymyslel další z řady filigránských kousků brazilský kouzelník Ronaldinho, který šikovně podstřelil zeď a poprvé překonal německého brankáře Wieseho.

Další nádherný fotbalový kousek připravil nejlepší hráč světa o sedm minut později, kdy perfektním pasem našel nabíhajícího Giulyho, který předložil Gudjohnsenovi stoprocentní tutovku a islandský útočník nezaváhal.

Krátce před koncem prvního poločasu předvedla Barcelona nejhezčí akci utkání. Portugalský záložník Deco převzal ve vlastním pokutovém území míč a namířil si to středem hřiště až k půlící čáře, všiml si nabíhajícího Gudjohnsena, který se prokličkoval až před Wieseho a trefil tyč. Ta se odrazila zpět před branku, ale francouzský Giuly předvedl neuvěřitelný zkrat a z deseti metrů netrefil zcela prázdnou bránu.

Ve druhém poločase už se Barcelona soustředila převážně na pečlivou defenzivu, diváci na Nou Campu viděli spíše hru ve středu hřiště.

Účast ve vyřazovacích bojích si zajistil také AS Řím, který zdolal 1:0 Valencii, jež měla postup jistý.