Neděle 30. června 2024, svátek má Šárka

jen za 89 Kč/měsíc

Boston zahájil obhajobu titulu v NBA vítězně

9:51
NEW YORK - Basketbalisté Bostonu vykročili za obhajobou titulu v NBA vítězstvím nad Clevelandem 90:85. Po slavnostním ceremoniálu s udílením mistrovských prstenů začali utkání lépe hosté, kteří vedli v poločase o sedm bodů. Celtics však skóre otočili především zásluhou nejužitečnějšího hráče finálové série Paula Pierce, který nastřílel 27 bodů.

Basketbalista Kobe Bryant v dresu Los Angeles Lakers. foto: ČTK

Další z aspirantů na titul Los Angeles Lakers zahájili sezonu jasnou výhrou nad Portlandem 96:76. Hlavním strůjcem úspěchu byl Kobe Bryant, který k 23 bodům přidal jedenáct doskoků a pět asistencí.

V dresu poraženého celku si prožil hořký debut v soutěži první hráč loňského draftu Greg Oden, jenž kvůli zranění kolena přišel o celou minulou sezonu. Dvacetiletý pivot musel s poraněnou nohou odstoupit ze hry už v prvním poločase.